fbpx
Close

Příznaky parazitů

Vnější příznaky

Ohraničené oči (kruhy pod očima), churavý vzhled, bledost, ekzém na horních víčkách, otoky na víčkách, všechny formy chronických ušních ekzémů, suchý, zanícený, strupovitý a svědivý nos, časté krvácení z nosu, trhlinky v ústních koutcích. K tomu patří také ekzem řitního otvoru a svědění. Vleklé akné, nevysvětlitelná ztráta hmotnosti může být rovněž výrazem střevní parazitózy. Ztráta výkonu je taktéž jedním z příznaků parazitů.

Všeobecné příznaky

Anamnesticky nápadné jsou údaje některých pacientů, kteří dramaticky reagují, částečně se značnými komplikacemi i na nejmenší dávky léků a sice zcela nezávisle na tom, zdali se jedná se alopatické, homeopatické nebo bylinné léky. Tato symptomatika odpovídá takzvanému “Multiple Chemical Sensitivity-Syndrom” (MCSS)

U průběhu nemocí a potíží, které probíhají v pravidelných, nebo nepravidelných intervalech, nebo recidivují, by se vždy měla vzít v úvahu střevní parazitóza.. K tomu patří i horečnaté záchvaty a ZIMNIČNÉ STAVY S TŘESAVKOU. Nezkrotná chuť (hlad), měnící se potravinová intolerance, nesnášenlivost česneku, jakož i zhoršení symptomů nemoci v akupunkturně – fyziologickém období “tenké a tlusté střevo” ve smyslu orgánových hodin (tenké střevo 13-15 a tlusté střevo 5-7 hodin).

“Parazitogenní krize”

Téměř jistým důkazem existence střevní parazitózy jsou, dá-li se to tak nazvat, nejspíše záchvaty nejrůznějšího charakteru. Zde se jedná o stavy, které přicházejí v hodinových intervalech, v některýchch případech v určitých denních hodinách a to v obdobích týdnů, nebo měsíců. Jedná se zde o stavy, které jsem nazvala “parazitogenní krize”, která nápadně často přichází v noci a zvláště často v brzkých ranních hodinách. Jsou charakterizovány záchvaty bolesti v oblasti žaludku a střev, částečně s nevolností, zvracením a extrémním meteorizmem (nadýmáním), dýchacími potížemi přecházejícími až do astmatického stavu, PANICKÝM STRACHEM, POCITEM ZÁHUBY, neklidem, TACHYKARDIÍ, extrasystolií, hypotonní jakož i hypertonní krizí a stavy kolapsu. Pacienti trpí náhlým pocením, návaly horka, zimy, zimnicí, ZÁVRATÍ, chvěním víček a stavy těžko ovládnutelné slabosti. Mezi tím se nalézají i pacienti, kteří byli opakovaně kvůli srdečnímu záchvatu akutně posláni do nemocnice, aniž by byly nakonec nalezeny jakékoliv vysvětlující důvody. K tomu patří vzdáleně stavy podobné tetanu, EPILEPTICkĚ ZÁCHVATY, jakož i epileptické stavy a migrény. Stálo by jistě za to provést studii, zda noční dětská úmrtí přinejmenším v některých případech s tímto nesouvisí. K tomu patří vzdáleně i dlouhotrvající noční návaly pláče a křiku malých dětí, který nelze žádným rozumným způsobem utišit. Také náměsíčnost by mohla být v některých případech způsobena parazity.

Zvláště ve vztahu k horčíku, vápníku, draslíku a železu, ale také vitamínu B12 lze pozorovat poruchy látkové výměny, které jsou v této souvislosti OZNAČENY ZA NEMOC Z JEJICH NEDOSTATKU. K tomu patří poruchy jako BOLESTI LYTEK, SVALŮ A KŘEČE, stavy podobné tetanu, tachykardie, arrytmie, nedostatek železa – a zhoubná anemie.

Enterologie

Jako nejbližší oblast lze na záčátek jmenovat Enterologii. Soubor potíží těchto pacientů, kteří mají za sebou často dlouhou strastiplnou cestu trvající třicet i více let: jde od bolesti břicha ve všech variacích až ke kolikám a tenesmům (bolestivé močení nebo nutkání a bolestivý odchod stolice) se vztahem, nebo bez vztahu k příjmu potravy. Zvlášť bolestivé střevní koliky vznikají např. při tělesném (fyzickém) zatížení, nebo otřesech, vzniklých např. při fotbalu, nebo jízdě na lyžích. U těchto události, které jsou často kvalifikovány jako stavy ohrožení a jsou neprodleně transportovány do nemocnic jako nouzové případy, však po vyšetření není nalezen přímý důvod k zákroku. EAV vyšetření určilo v těchto případech stav jako Taeinozu (tasemnici), kterážto problematika se systematickou vermicidní terapií dala úspěšně léčit. Také je zde třeba jmenovat takzvané pupeční koliky a podráždění střev u dětí. Jsou s tím také spojeny stavy jako: nevolnost, nezkrotný hlad, nechutenství, částečně podváha, extrémní pohublost (kachexie), chronické nadýmání nebo průjem, bezbarvá stolice, mučivé nadýmání často ve spojení se srdečními záchvaty jako tachykardie, panický strach a stavy blízké kolapsu V anamnéze zvláště chronických případů hrají velkou roli recidivující žaludeční a střevní ulcerosa, divertikuloza, colitis ulcerosa, MORBUS CROHN a v neposlední řadě i Ileus (uzávěr střev, žlučovodů atd.)

MUDr. Ingrid Fonk