fbpx
Close

Lékaři lživě diagnostikují rakovinu

Skandál v USA: lékaři se přiznávají, že kvůli zisku lživě diagnostikují rakovinu zdravým lidem

Kat Gal

Zdravotnictví by mělo být ze své podstaty dobré. Mělo by spočívat v péči o lidi a jejich zdraví. Mělo by se zabývat jak prevencí, tak léčbou. Lékaři by měli mít na mysli blaho pacientů.

Ono by se toho mělo… Naneštěstí to tak v dnešním světě zhus ta není. Zdravotnictví je systém orientovaný na potlačování příznaků léky – nedívá se na pacienta z celkového hlediska a prevenci nevěnuje ani zdaleka tolik energie jako „léčbě“.

Falešné diagnózy kvůli penězům?

A lékaři nemají zdaleka vždycky na mysli blaho svých pacientů. Medicína a zdravotnictví jsou v současné podobě nemyslitelné bez finančního zisku. Koneckonců je to byznys, v němž tahají za nitky velké farmaceutické společnosti. Často jde spíš o profit než o naše zdraví.

Zašlo to tak daleko, že někteří lékaři ve jménu peněz lživě diagnostikují zdravým lidem nemoci. Je těžké tomu uvěřit, ale je to tak.

Dobrá zpráva je, že mnoho těchto lékařů se už podařilo odhalit a teď čelí obvinění z podvodu. Informace o takových případech jsou v dnešní době internetové snadno dostupné.

Jedním z těchto doktorů je  dr. Farid Fata z Michi

ganu. Nyní stojí před soudem za záměrné stanovování nesprávných diagnóz rakoviny. Ano, čtete správně. Zdraví pacienti si nejen z jeho úst vyslechli strašlivou diagnózu, ale navíc jim i podával chemoterapii. Proč? Kvůli zisku.

Představte si, že byste byli jedním z těch lidí! Nejprve duševní agónie po „zjištění“ smrtelné nemoci a pak drahá, neskutečně nepříjemná „léčba“ toxickými chemikáliemi – a všechno úplně zbytečně.

Onkolog na penzi dr. Sayed Mohammed říká, že to zdaleka není nový trend. Prý pár takových případů zaznamenal už před deseti lety. Podle jeho slov jsou takoví doktoři bez skrupulí a bez svědomí, jako ostří obchodníci. Jenže vy si od nich nekupujete zboží – vkládáte do jejich rukou své zdraví a život.

Na lovu podvodníků v bílé

m plášti

Člověk by si myslel, že takové podvodníky zákon odhalí rychle. To je ovšem omyl. Zmíněný dr. Fata takto podivně fungoval v letech 2009 – 2016, což je celkem sedm let. Za tu dobu měl 1200 pacientů. Někteří z nich pravděpodobně skutečně měli rakovinu, ale stále tu zůstávají stovky zdravých lidí, kteří úplně zbytečně podstoupili chemoterapii. Někteří z nich možná mají následky na celý život. V průběhu tohoto roku inkasoval Fata od Medicare 62 milionů dolarů. Ačkoli byl odsouzen na doživotí, jeho pacientům to už nepomůže.

Bylo by hezké věřit, že je to jen výjimečný případ – jeden jediný lékař. Bohužel se jedná o fenomén, který medicínu provází stále.

Vezměte si například tolik rozšířenou rakovinu prostaty, u níž jsou zcela běžné falešné prognózy. Na rakovinu prostaty umírají jen 3 % pacientů, a přesto 90 % lékařů nemocné vůbec neinformuje, že se tento typ nádoru nešíří mimo prostatu, a naopak je přesvědčují, aby podstoupili léčbu, náročnou jak finančně, tak fyzicky.

Další příklad se týká pro změnu žen. Těm lékaři zcela běžně doporučují hysterektomii za účelem vyléčení různých zdravotních problémů včetně rakoviny. Pravdou ale je, že odnětí dělohy nijak nezvyšuje šanci na přežití. (1)

Cíleně nesprávné diagn

ózy nejsou nic neobvyklého. Předepisování lék

ů a drahých způsobů léčby na falešně diagnostikované a dokonce i neznámé nemoci je běžné. Boj proti vedlejším účinkům léků dalšími léky, které vyvolají další vedlejší účinky, na které se předepíší ještě další léky, je všeobecně přijímanou normou.

Jak může k takovým věcem vůbec docházet?

Problém tkví v tom, že prevence nemocí nepřináší žádný zisk. Přirozená léčba nemocí či aspoň zkoušení přirozených metod, jako je změna jídelníčku a životosprávy, ještě před nasazením léků, nikomu peníze nevydělá. Drahé medikamenty a postupy, nekonečné návštěvy specialistů však zdrojem zisku jsou. Současnému zdravotnictví nejde o zdraví. Profituje ze stále udržovaného churavění. Uzdravení není žádoucí stav, zato nemoc ano.

Závěr

Pokud vám lékař stanovil diagnózu (zejména nějaké vážné nemoci), raději si vyžádejte i druhý, klidně i třetí názor. Snažte se nastoupit takový léčebný plán, s nímž budete vnitřně srovnaní. Pokud máte možnost, obraťte se na lékaře praktikujícího funkční nebo naturopatickou m

edicínu – na někoho, kdo se na pacienta dívá celostně a dává přednost přirozenějším metodám. Ať už se léčíte konvenčně nebo ne, nikdy nezapomínejte na moc těch zdánlivě nejobyčejnějších věcí, jako je strava, voda, spánek, pohyb, odbourání stresu apod. Možná se právě teď cítíte dobře a nic vám není, ale nezapomínejte na sílu prevence. Dobře se o sebe starejte a věnujte pozornost různým signálům těla. Nikdy není pozdě provést změny k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *