fbpx
Close

Psi

 

Mnoho studií ukazuje, že je dobré mít psa. Psi nejen poskytují pohodlí a společnost, ale několik studií ukázalo, že psi snižují stres a podporují relaxaci. Psi mají pozitivní dopad na téměř všechny životní fáze. Ovlivňují sociální, emocionální a kognitivní vývoj u dětí, propagují aktivní životní styl a dokonce dokázali odhalit blížící se epileptické záchvaty nebo přítomnost některých druhů rakoviny. Ale pro všechny pozitivní výhody chovu psů by si majitelé domácích zvířat měli být vědomi, že psi mohou nositeli různých nákaz včetně parazitů.

Přestože se bakterie ze psů zřídka šíří na lidi, mohou způsobit řadu nemocí, od drobných kožních infekcí až po závažné choroby. Chraňte sebe a svou rodinu před onemocněním:

  • Vyhledejte běžnou veterinární péči o svého domácího mazlíčka a
  • Po kontaktu se psy, jejich stolicí a jídlem si vždy umyjte ruce a ruce dětí tekoucí vodou a mýdlem.

Poskytnutím rutinní veterinární péči a několika jednoduchých tipů na zdraví vašeho domácího mazlíčka je méně pravděpodobné, že se nakazíte.

Kliknutím na výše uvedené karty získáte další informace o výběru psů, seznam nemocí, které lidé mohou získat od psů, a informace o tom, jak udržet sebe a své domácí psy zdravé.