fbpx
Close

Šokující rozhovor o farmaceutickém průmyslu

Johnovi Virapenovi se to podařilo. Čím to jen bude, že téma, o kterém se rozhodl psát a zasvětit život, je aktuálně výnosné a pro lidi zajímavé. Jeho besteller Nežádoucí účinek: Smrt je šokujícím přiznáním bývalého ředitele farmaceutického průmyslu, které odhaluje zločiny páchané dennodenně v odvětí, které by s mělo starat o zdraví lidí.

Dobrý den pane Virapene. V popisu vaši knihy se uvádí, že jste strávil dlouhé roky působením ve farmaceutickém průmyslu.

Ano, přesně tak. Bylo to dlouhých 35 let. Pracoval jsem pro několik velkých společností. Začínal jsem jako obchodní zástupce, ale postupně jsem si vyzkoušel všechny oddělení. Chtěl jsem se naučit co nejvíce a byl jsem úspěšný. Díky tomu jsem se dostal až na úplný vrchol a stal se generálním ředitelem pro švédskou pobočku společnosti Eli Lilly & Company a potom se začaly dít různé věci. Všiml jsem si, že společnost vůbec nezajímá vývoj nových léků, které by lidem pomohly. Pokud se podíváte na celý farmaceutický průmysl, tak jejich jediným cílem je potlačovat symptomy, ale nechtějí léčit choroby.

Takže jejich cílem je potlačit symptomy, aby se lidem zdálo, že jim léky pomohly?

Ano přesně tak.

A bylo to tak vždy? Vždy šlo farmaceutickým firmám jen o zisk, anebo se něco změnilo postupem času?

Myslím, že chlapíci, kteří založili tyto společnosti, to je chlapíci, kteří byli převážně lékárníci a chemici byli čestní, kteří chtěli lidem skutečně pomoct, ale potom přišli draví a výkonní ředitelé, super mozky z tituly z Harvardu a podobně a jediné, co je skutečně zajímalo bylo: „Jak můžeme vydělat hodně peněz?“ A když investoři, kteří investují obrovské prostředky do jejich společností se zajímají jen o návratnost svých investic, farmaceutické společnosti se musí zajímat o zisky investorů a ne o lidi, kteří jsou nemocní.

Ale to je dost smutné…

To je velmi smutné. Podívejte se například na největší podvod, který dělají už dlouhé roky a to je očkování. Peníze přicházejí od daňových poplatníků a v podvodu je namočená i vláda.

Podle Vás tedy očkování nefunguje? Anebo je nepotřebné?
Je to odpad!

Co například taková žloutenka? Žádné očkování není účinné? Lidi přece nedostanou žloutenku pokud jsou zaočkováni, ne?

Ale oni by ji nedostali, ani kdyby nebyli zaočkováni! Žloutenka a nebo taková dětská obrna jsou velmi specifické choroby, které mají velmi specifické přenašeče. Ale například chřipku dostanete každý podzim.

Kdo tedy potřebuje očkování proti chřipce? Staří a děti?

Ne! A ne! Taková chřipka je přirozený fenomén.

Takže očkování je podle Vás zbytečné i v takových případech? Nebo se všeobecně tvrdí, že dostat chřipku v pokročilém věku může být velmi nebezpečné.

Ano, přesně to nám tvrdí, ale Vy skutečně věříte všemu co Vám tvrdí média?

To samozřejmě ne, ale o mně přece ani nejde. Já jsem ještě relativně mladý a očkování proti chřipce nepotřebuji. Ale když mi bude doktor tvrdit, že moje babička potřebuje očkování, aby náhodou nezemřela.

Ale vždyť tu nejde ani o babičku! Oni nám všem v prvé řadě tvrdí, že bychom měli očkovat děti. A to je problém! Ano děti jsou samozřejmě druhou částí všeobecné osvěty, ale děti přece nepotřebují očkování! Myslíte, že když Bůh stvořil člověka, tak řekl: “Ok, chlapci, tak tu jste, ale nezapomeňte se občas zaočkovat? Ne, on nám dal způsob, jak se ochránit a je to náš imunitní systém, ale my se o sebe nestaráme. Všichni vy, mladí lidé… Ničení životního prostředí… Nemluvě o smažených kuřátkách z Kentucky Fried Chicken, anebo Burger King.

Ano rozumím, ale na naši obranu musím prohlásit, že na Slovensku nemáme Burger King

(smích) No alespoň něco. Takže, když chce společnost vydělat obrovské peníze, tak se dá na výrobu vakcín, ale aby byla vakcína komerčně úspěšná, tak do ní musí společnost nacpat mnoho chemikálií, které se jmenují adjuvanty. Jejich úkolem je nakopnout vakcínu, aby fungovala, i když ve skutečnosti jen nakopnou váš imunitní systém a to je hloupost, protože tyto chemikálie mají velké množství vedlejších účinků. Účinků, které zabíjejí lidi, případně ještě více zhoršují jejich zdravotní stav a když onemocníte, tak vydělají ještě více.

akže tím, že se necháme očkovat, riskujeme mnoho vedlejších účinků, které nám způsobí další zdravotní komplikace, které bude následně léčit ta stejná společnost, která je způsobila a výsledkem bude jejich větší zisk?

Přesně tak. Vy si to asi nepamatujete, ale před pár lety a není to tak dlouho se dávala dětem vakcína Thimerosal, která obsahovala rtuť.

Vážně? A není rtuť jedovatá?

Samozřejmě, že je! Vždyť je to základní vlastnost rtuti! No a u tisíců a tisíců dětí způsobila autismus. Teď se to snaží ututlat a tvrdí, že jejich autismus nebyl zapříčiněný touto vakcínou, ale existují důvěryhodné studie, které dokazují, že právě tato proklatá vakcína obsahující rtuť může za prudký nárůst autismu u těchto dětí.

Jak potom společnosti řeší tyto případy? Rodiče postižených dětí se určitě ozývají.

Nuže, řešení je jednoduché. Prostě řeknou, že se rodiče zbláznili a lidi jim věří, protože oni vlastně platí lidem, aby jim věřili. Dívejte. Určitě jste slyšeli o prasečí chřipce. Minulý rok jsem byl v Belgii na setkání se sekretářem ministerstva zdravotnictví. Během setkání na chvíli opustil místnost a já jsem si na jeho stole všiml dokumentů. Nedalo mi to a podíval jsem se. V těchto dokumentech jasně stálo, že společnost GlaxoSmithKline (čtvrtá největší farmaceutická společnost na světě) jedná s belgickou vládou o ceně vakcíny proti prasečí chřipce. A to bylo v lednu 2009. Debata o potřebě očkování proti této chřipce začala v květnu 2009.

Takže se připravovali na potenciální epidemii, o které ještě nikdo nevěděl?

Asi tak. Nějaký bacil se „náhodou“ objevil v Mexiku. Oni ho tam dovezli, ale nikdy se z toho nestala pandemie. Rozumíte?

Hm, ale to se mohlo lehce stát ne? Není to příliš nebezpečné z takto nebezpečnými viry? Co kdyby opravdu vypukla pandemie?

No kdyby opravdu vypukla, tak by samozřejmě museli dodat nějaký reálně fungující lék, ale rozhodně by to nebyla ta vakcína, kterou běžně nabízeli. Vzpomínáte si na ptačí chřipku?

To asi každý. Další hoax?

Tehdy se vyrobilo nepředstavitelné množství vakcín, ale co s nimi? Očkovat ptáky?

Vakcína byla přece určená lidem ne?

Ano, ale ta vakcína nebyla opravdovým očkováním, nebo ani ptačí chřipka ve skutečnosti neexistovala.

Tvrdíte, že ptačí chřipka nebyla nebezpečná, anebo že vůbec neexistovala?

To druhé. Byl to celé jeden velký podvod.

A co na to WHO (světová zdravotnická organizace) ? Těm takové manýry nevadí?

WHO je banda k…v. A určitě to tam napište.

(smích) Vidím, že jste přesvědčený o zbytečnosti této organizace.

Absolutně. To co opravdu potřebujeme jsou nezávislé skupiny ustanovené jednotlivými vládami, které by vytvořily systém regulace, který
by byl schopen kontrolovat co dělají tito lidé.

Je to vůbec možné? Vždyť tito lidé mají obrovské finanční prostředky..

Vždyť právě proto. Opravdu nevíme, zdali je to možné. Tito lidé platí politiky, diktují jim legislativu, vlastní téměř celý výzkum, až 70 procent. Vlastní a řídí farmaceutické společnosti. Jen před nedávnem poslala jedna z největších společností dopis všem významným profesorům, kteří něco znamenají v oblasti farmaceutického výzkumu, aby jej podepsali a oni to podepsali všichni do jednoho.

A co bylo obsahem toho dopisu?

Obrovská kupa marketingových žvástů! Ten dopis nepsal žádný odborník, ale nějaký marketingový expert. Na tom ale nezáleží, když za jeden podpis dostanete 9 miliónů dolarů ne?

Devět miliónů za jeden podpis?

Ano. Za jeden podpis.

Dělá vůbec ještě někdo farmaceutický výzkum kromě farmaceutických společností?

Farmaceutické společnosti nic nezkoumají. To můžou leda vědci.

  Podívejte se, co se stane s vaším tělem 10 hodin po nalakování nehtů

V pořádku, ale společnosti snad ten výzkum platí ne?

Ano

Ale v tom případě je v pořádku, že chtějí být na tom výzkumu ziskoví ne? Vždyť ho platí.

Ne, není to v pořádku, protože oni nefinancují výzkum, ale oni diktují vědcům co musí vynalézt, bez ohledu na reálné výsledky.

Takže tyto výzkumy nemají žádné reálné výsledky? Anebo se reálné výzkumy nikdy nedostanou na trh?

Reálné výsledky výzkumů se nikdy nedostanou na trh. Teda pokud jim nevyhovují. Nemají problém zatajovat jejich výsledky, které jim nevyhovují. Před časem se odehrál soudní spor, kde musela jedna farmaceutická společnost zaplatit 1,4 miliard dolarů, protože zatajovala různé skutečnosti a hlavně prodávala lék bez legálního povolení. Vedlejší účinky toho léku byly obrovské. Ten lék vydělává 4,5 miliardy ročně! Mimochodem, jmenuje se Zyprexa a společnost jej nikdy nepřestala prodávat, i když dostali pokutu 1,4 miliardy dolarů a zákon jim ani nepřikáže, aby tak učinili. Dostali pokutu a tím to hasne. Jediný, kdo by to mohl provést je FDA (Food and Drug Administration-americká správa potravin a léčiv) , ale ti to neudělají, jelikož jsou podplacení.

Je vůbec někde na světě země, kde situace není tak kritická? Kde legislativa reálně funguje? Anebo je to všude na světě stejné?

Všude je to stejné. Kdysi bylo alespoň Švédsko zemí, která na tom nebyla tak zle, ale v současnosti jsou už stejně zkorumpovaní jako všichni. Vždyť i já sám jsem osobně podplácel švédskou vládu, aby schválila psychoaktivní lék. Klidně to tam napište.

To se spolehněte. A musel jste? Nutil vás někdo?

Nuže, když jsem chtěl dosáhnout výsledky, tak jsem musel.

Kdo dělá tyto rozhodnutí? Jsou do nich zahrnuté celé společnosti, anebo o podplácení rozhoduje jen top management?

Jen management. Víte, musíte být šikovní jako já. Jednoduše jsem přišel za vedením a říkal:“ Když chcete, aby byl tento lék schválený, budeme je muset podplatit“ A oni řekli: “ V pořádku, udělejte to.“ Když se podíval na specifikaci léku zodpovědný profesor a vědec, tak se smál. Sám prohlásil, že tento lék je úplně na nic, ale peníze mu byli sympatické, tak nám pomohl lék schválit.

Ach.. je tedy na trhu vůbec nějaký lék, který opravdu funguje? Má smysl vůbec něco kupovat?

Ne. Všechny ty chemické léky můžete vzít a hodit je do řeky.

A co například léky na potlačení bolesti?

A jeje, ty jsou nejhorší.

Proč? Vždyť fungují?

A to řekl kdo?

Já! Když mě bolí hlava, spolknu zázračnou růžovou pilulku a hlava už mě nebolí!

(soustrastný pohled)

Ale ne! Neříkejte mi, že je to jen placebo! Vždyť to už teď fungovat nebude!

Nebojte se bude. Stačí, když tomu budete i nadále pevně věřit. Ale když Vás už i hlava bolí, stojí za to, vzít si lék s velkým množstvím negativních účinků, na kterém můžete zůstat závislí do konce života?

No to, že si občas vezmu tabletku proti bolesti neznamená, že se na nich stanu závislý ne?

To možná ne, ale riskujete například vnitřní krvácení. To je reálná hrozba takového acylpyrínu.

Acylpyrin je nebezpečný?

Velmi nebezpečný!

Ale vždyť acylpyrín je považován za jeden z nejbezpečnějších léků. Jediné co vlastně dělá  je, že zřeďuje krev ne?

Ano přesně tak. Ale když přijdete do lékárny, že vás bolí hlava a vaše krev je normální a nepotřebuje zředit, tak můžete být mrtvý dříve, než dorazíte ke dveřím. Kdybyste dnes jel do kterékoliv země na světě a snažil se zaregistrovat lék, jako je acylpyrín, nikde by vám jej neschválili, protože klinické data toho léku jsou tak špatná, že by to neriskovali nikde na světě.

Takže kdyby byl acylpyrín objeven až teď, nikdy by se na trhu neobjevil? Samozřejmě, když si odmyslíme očividně běžnou praxi úplatků.

Přesně tak, ale úplatky a pokuty nejsou pro farmaceutickou společnost problém. Například lék Zyprexa, který jsme již připomínali. Společnost za něj dostala pokutu 1,4 miliardy dolarů. Hned ten měsíc zvedla cenu tohoto léku o 11,9 procent, takže kdo nakonec zaplatil tu pokutu?

A co si myslíte o lécích, které se používají v chirurgii, anebo na chemoterapii a podobně? Ani ty nefungují?

To je něco jiného! Já celou dobu hovořím o lécích, které si běžně kupujete v lékárnách, případně Vám je předepíše lékař. Nemám nic proti lékům používaných v chirurgii, ale léky na předpis? Doktoři jsou uplácení, aby Vám předepisovali konkrétní léky.

Myslím, že je to všeobecně známo, že doktoři jsou placení, aby předepisovali konkrétní léky.

Ano já vím. Vždyť jsem se jim něco naplatil, ale dám Vám radu. Jestli se chcete dožít mého věku, tak se na jejich léky vykašlete, jinak nebudete mít šanci.

Co tedy radíte? Co by měly lidé dělat, když například dostanou chřipku?

Běžte a vezměte si příručku vaší babičky. V ní určitě najdete, že si máte dát horkou polévku, zůstat v posteli a odpočinout si. To vám opravdu pomůže. Ne jako dnešní mladí, kteří si raději vezmou nějaké svinstvo, aby mohli jít v sobotu večer ven s kamarády na pivo a vymýšlet blbosti.

Ano, teď to funguje, ale do deseti let je to zabije. Ale opět je to jejich rozhodnutí. Mě více trápí např. statistika, kolika dětem jsou již v útlém věku podávány psychoaktivní látky. To je to, co mě doopravdy trápí a co je podstatou mého boje proti farmaceutickým společnostem. Mnozí si myslí, že jsem tu knihu napsal jen kvůli zisku, ale není to pravda. Samozřejmě, že pokud se bude prodávat, tak z ní budu mít zisk, ale ten sotva pokryje náklady, které jsem musel dát na její vydání. Když kniha vyšla poprvé, tak vydavatelství, které ji vydalo do měsíce zkrachovalo, jen taj z ničeho nic. A na problémy narážím neustále.

Není to nebezpečné vydat takovou knihu? Když můžou nechat zkrachovat nakladatelství, tak to můžou něco udělat i vám.

Vždyť už udělali. Finančně jsem na dně. Z prvních třech vydání této knihy jsem neviděl ani cent kvůli podezřelým bankrotům, soudním sporům atd. Máte ale i výhodu, že teď mi už nemůžou nic udělat, jelikož jsem se stal jedním z nejznámějších představitelů boje proti těmto společnostem. Jsem příliš populární, nemluvě o tom, že mám fyzické důkazy, že vše co tvrdím je pravda.

Takže hlavním cílem boje jsou děti. Kdy jste se rozhodl změnit stranu a přejít k „nepříteli“ A proč?

Před šesti lety, když se mi narodil syn.

Takže Vaše jediné dítě změnilo váš postoj?

Ano přesně tak. Ve věku 62 let se mi narodil syn a ten vše změnil.

(Následoval můj pád ze židle) Takže vy máte teď 69 let? Opravdu na svůj věk nevypadáte.

Děkuji, to je proto, že neužívám léky (smích) Takže, když sem uviděl svého syna a viděl jaké svinstva chtějí do něj cpát pod záminkou neškodného očkování, tak jsem si vzpomněl na vše co jsem v tomto průmyslu zažil. Na vše co jsme udělali. Na všechnu tu korupci. Protože o tom to je, o korupci a výborném platu. Nové auto každý rok, množství dobrého jídla a pití, ženy, sex, všechno. Asi si dokážete představit, jak tito korporátní chlapci fungují. A já jsem byl jen jeden z nich, ale syn to všechno změnil. Už jsem více nechtěl spávat s mladými slečinkami a vést takový život a tak jsem strávil 2 roky psaním této knihy. Stálo mě to celý můj majetek, ale já se nevzdám, kvůli mému synovi.

Přeji Vám mnoho úspěchů ve vašem boji a osvětě. Děkuji za rozhovor.

Zdroj: http://ceskoaktualne.cz/2015/09/rozhovor/rozhovor-farmaceuticka-firma-reditel/

One Comment on “Šokující rozhovor o farmaceutickém průmyslu

Mašlonka leo
2022-01-03 at 14:59

Pane Virapane ve Vaší kníze popisujete že mam zahodit do koše léky který mi předepsal můj obvodni lékař,mam 76let pracovál jsem 42 roku v pod zemi jako horník a můj lékař na mé neduchy kterymi trpim předepisuje stále nové a nové léky ale já vůbec nepocitují že by mi nějak pomáhaly jsou to léky“Xarelto,Kolnormim Furorese 500mgBisoprolol Purinol productal,Euphylin, Pragiola,Detralex,Zenaro,Nolpaza,Lyrical,Entrestol,Emplerenon a na cukrovku 2 typu beru injekci Novarapid a Levemir, jak vidite podle seznamu je toho hodně ktere musím použivát někdy i třikrat denně co si myslite ktere léky bych mohl omezit abych místo snídani používal plnou hrst těchto léku,,na mou otázku doktorovi zda by mi nemohl ubrat něco s předepsaných léku mi řekl že je to v mym zájmu mého zdravi co si myslite vy o tom .prosím můžete mi odepsat na můj mejl maslonkaleo@email.cz nebo kontaktat mě na telefonu 737979767.Děkují za vaš čas a přeju vám hodně čtenářu vaší knihy.Vaš fanda Mašlonka Leo

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *