fbpx
Close

UV lampa svépomocí

dav

Voda podle našich zjištění  obsahuje velké množství patogenů. Jsou to nejen prvoci, ale i viry, bakterie, cysty parazitů.

Jak se tam breberky dostaly je věcí našich vodáren. Pokud se chcete těchto patogenů, které postupně likvidují naše zdraví zbavit, je zřejmě jediná možnost instalace UV lampy do vodního řádu.

UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

Voda se dostává do vstupního portu UV reaktoru a dále protéká kolem výkonné rtuťové lampy, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. Ultrafialové záření o délce 253,7nm zabíjí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA a tak jim znemožňuje rozmnožovat se. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty. Ultrafialové záření je zcela neškodné, ekologické, snadné, levné a nejmodernější způsob dezinfekce.

Ultrafialové lampy mají výhodu, že nevyžadují téměř žádnou údržbu, mají poměrně dlouhou životnost a nízkou spotřebu elektrické energie.

Fotografie ukazují možnost instalace svépomocí.

Děkujeme panu Stanislavu.T. za možnost prezentace

dav

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *