fbpx
Close

Kdo je vlastně šarlatán

                                   Šarlatáni

Pan doktor

Ve stávající atmosféře honu na alternativní poradce a léčitele jsem se zamyslela nad základní otázkou, kdo je to vlastně šarlatán? Šarlatána bych definovala jako člověka, který neovládá nějakou činnost a přesto se jí živí. Předstírá, že ji ovládá, provozuje ji a nechává si za to platit, nebo za to bere státní plat.
Za 18 let své praxe jsem vyslechla stovky klientů, kteří mi popisovali své vlastní zkušenosti s klasickou medicínou. Neuvěřitelné případy nekompetence, arogance, a absence zdravého selského rozumu, že by to už vydalo na samostatnou knihu.
Rozhodla jsem se shromáždit a uveřejnit alespoň nejkřiklavější příběhy, aby si odborná i laická veřejnost uvědomila, že lékař není vždy jen vševědoucí bůh, ale že na státem a zákonem chráněné podvodníky v bílých pláštích narazí běžný pacient i v ordinacích a nemocnicích.
Za šarlatány bych v první řadě označila neurology a lékaře, kteří se zabývají diagnózou roztroušená skleróza. Jak jinak označit člověka, který neví, z čeho nemoc pramení, neví, jak ji vyléčit, ale vehementně se dožaduje naprosté poslušnosti a doživotní závislosti pacienta na lécích, které prý ho mají pouze chránit, aby se nezhoršoval příliš rychle. Současně mu ale řeknou, že mu nemohou nijak zaručit, že se přeci jen nezhorší a neskončí na vozíku. Nenaplňuje tento postoj veškerou podstatu šarlatánství? Stejná, ne-li horší situace panuje u diagnózy ALS, kdy pacienti dostávají silná psychofarmaka, ale současně je jim sděleno, že stejně zemřou, často i s prognózou, kdy. Než ale zemřou, farma-firmy si na nich ještě stihnou naplnit kapsy.
Nekonečným zdrojem ,,zábavy“ jsou virové infekce, které naše laboratoře neumí diagnostikovat, natož léčit. Nespočítala bych stovky případů, kdy lékaři ORL předepisují dětem nebo i dospělým na chronický zánět v krku, způsobený EBV, řadu antibiotik, klidně vystřídají až 8 druhů v řadě. Samozřejmě bez efektu. Často je s podivem, že si to pacient nechá tak dlouho líbit. Další virózy, které unikají pozornosti lékařů a laboratoří, jsou viry hepatitid. Vypadá to, že lékaře ani nenapadne o žloutenkách uvažovat, přestože před ním sedí pacient se žlutým bělmem, oranžovými dlaněmi, nažloutlou kůží a špatnými jaterními testy. A i když se neskutečnou a vzácnou náhodou některý z těchto virů najde, nemají čím to léčit. Doporučí maximálně jaterní dietu a klid na lůžku, u EBV jsou děti osvobozeny na nějaký čas od tělocviku.
Ani u bakterií není situace o mnoho lepší. Doslova náš živí desítky případů nerozpoznané borrelie, kdy si pacient stěžuje na únavu a bolesti kloubů, ale protože laboratoř nic nenajde, je označen za simulanta a bez léků odeslán do práce. O dalších skupinách patogenů jako jsou plasmodia, prvoci nebo helminti ani nemluvím.
Že je situace v celé Evropě stejná, a ani vyspělé západní státy nedisponují kvalitnějšími laboratorními testy, dokladují pacienti, kteří za námi jezdí z Rakouska, Německa, Švýcarska….většinou mají za sebou stejná beznadějná kolečka u lékařů, jako Češi. Minulý týden za mnou přijela mladá 30 letá klientka z Německa, která už téměř dva roky únavou a bolestmi téměř nemůže chodit. Sama sebe popsala jako ležáka a měla obavy, zda zvládne při vyšetření hodinu sedět. Všude sebou vozí rozkládací lehátko, aby si v případě potřeby mohla na chvíli odpočinout. Do práce nechodí, jen přežívá. Stará se o ni manžel. Němečtí lékaři ani po řadě testů a vyšetření nic nenašli, a sdělili jí, že se s tím nedá nic dělat a bude se s tím muset naučit žít. Když jsem ji přijímala, očekávala jsem celou řadu patogenů a dopředu jsem klientku varovala, že léčba bude patrně velmi dlouhá. Jaké bylo moje překvapení, když jsem našla pouze borrelii, EBV, tropická plasmodia /cestovala/, a virus hepatitidy D. Dlaně měla oranžové. Nic jiného!
Plasmodia bych laboratořím odpustila, ale viry a bakterie se snad najít mohly? S radostí jsem klientce oznámila, že její případ je jednodušší, než jsem se obávala, a že pokud bude pečlivě dodržovat všechny pokyny, mohly bychom být do půl roku hotové. S neléčenou borrelií, malárií a závažným virem hepatitidy by ji však čekal nelehký a nedlouhý život.
Včera, 8. 8. 2018, jsem vyšetřovala mladého muže, jehož tatínek mi vyprávěl zajímavý příběh. Před pěti lety se s rodinou vrátil z Chorvatska, kde byl syn notně poštípán. Doma se synovi rozjely vysoké teploty, návaly horka a zimnice, které se střídaly v pravidelných třídenních intervalech. Syn byl schvácený a unavený. I lékařsky nevzdělané rodiče napadlo, že by se mohlo jednat o malárii. Lékařům o poštípání hmyzem v zahraničí řekli. V dětské nemocnici v Brně však opět nic nenašli. Synovi nasadili kortikoidy a otce učili zacházet s jehlou, by mohl synovi píchat jednou týdně imunosupresivum Metotrexát. Rodiče se ale s takovým přístupem nesmířili. Hledali na internetu dál a našli odvážného alternativního pediatra v důchodu. Toho malárie napadla okamžitě a poradil rodičům MMS. Pro jistotu chlapce zaléčil i antihelmintiky. Rodiče varoval, že Metotrexát zkrátí život chlapci o dvacet let. Otec chodil pro injekce do nemocnice dál, protože prázdniny skončily, ale chlapec nebyl schopen chodit do školy. Bylo potřeba mu udržovat neschopenku. Injekci mu však nepíchl ani jednou. Po třech měsících intenzivního užívání MMS několikrát denně se chlapec vrátil do školy. Lékaři se radovali, jak ten Metotrexát pěkně zabírá. Včera jsem chlapce testovala. Celých pět let po této události byl zdravý, nestonal, našla jsem jen pár drobných zátěží, které odstraníme v rámci několika týdnů.
Za šarlatány bych považovala i všechny lékaře, kteří když neví, co s pacientem, mu standardně nasadí kortikoidy. Krátkodobé užívání kortikoidů by se dalo omluvit, sníží zánět, ale každý lékař musí vědět, že kortikoidy nic neléčí, trvale snižují imunitu, a vedou k hormonálnímu rozvratu. Pokud nechají kortikoidy pacientům řadu měsíců a let, je to jejich neschopnost a lenost najít skutečnou příčinu potíží a vyhnout se odpovědnosti. A sami víte, v kolika oborech si bezradní lékaři kortikoidy vypomáhají. Navíc kortikoidy časem přestávají zabírat, musejí se zvyšovat dávky a často ani to nepomáhá od bolesti. Znám zdravotní sestru, která užívala metortexát a kortikoidy na bolest kloubů 10 let, a bolest se stále stupňovala. Časem klouby tak natekly, že ji omezovaly ve vykonávání běžné činnosti. Trvalo nám rok a půl, než jsme tělo od té spouště vyčistily, postavily imunitně ,,na nohy“, odstranily skutečnou příčinu bolesti, /opět nerozpoznaná borrelie, a to u zdravotní sestry!, plasmodia, mikrofilária a sarcocystis/. Dnes je sestřička bez bolesti. Revmatolog, který ji léčil stále stejným způsobem řadu let, přestože od ní slyšel, že to nepomáhá, je šarlatán jako vystřižený! Kdyby nebral stání plat, tak se neuživí!!!!
Další případ jen z minulého týdne: lékařka ORL dala klientovi dvoje silná antibiotika po sobě, údajně na streptokoka. Když i napotřetí si klient stěžoval na silné bolesti mandlí, navrhla lékařka ORL odstranění mandlí! Tento návrh samozřejmě klient neakceptoval a zašel za mnou. Našla jsem mu na mandlích EBV, na což pochopitelně ATB nezabírala. Tato lékařka i všichni laboranti v její laboratoři jsou šarlatáni!
Všichni lékaři, kteří neumí najít žloutenky a prvoky u chronických střevních chorob, a předepisují na tyto zátěže kortikoidy nebo extrémně předraženou neúčinnou biologickou léčbu, jsou šarlatáni!
Šarlatáni jsou i parazitologové, kteří na léčení cyst echinokoka a jiných tasemnic používají albendazol, přestože vědí, že správný lék je praziquantel! Jednak by ho museli shánět, protože v republice není registrován, a za druhé mají nekonečného pacienta, protože málo účinný albendazol mohou postiženému předepisovat do jeho smrti a tvářit se, že to jinak nejde! Praziquantel by ho vyléčil moc rychle! Sami se tím chlubí a píšou to. Mám několik pacientů, kteří byli s echinokokem pomocí albendazolu léčeni na Bulovce, echinokok stále žije, a mám dokonce jednu klientu ze Švýcarska, to samé, echinokoka jí sice na játrech našli, už to je div, ale léčí ji už dva roky jen albendazolem. Cysta se stále zvětšuje a bolí, proto pátrala na internetu, i jako laik si našla, že správný lék je praziquantel, /!/ a vyhledala jinou pomoc.
A tak bych mohla pokračovat velmi dlouho. Pokud se tu potlačí alternativa, pacientům zbyde jen jediná cesta – nejistá a často nebezpečná cesta přes šarlatány v bílých pláštích. Šarlatánské jsou bohužel i mnohé lege-artis schválené léčebné postupy a léky.
Například léky na ředění krve mají tolik vedlejších nežádoucích účinků, že je otázka, nakolik pomáhají a nakolik zabíjejí. Přestože lékaři o těchto závažných vedlejších účincích ví, bezostyšně je předepisují pacientům desítky let. Chtěla bych vidět, kolik lékařů je užívá samo. A o sporných výsledcích chemoterapie se toho popsaly už stohy.
Současní obhájci ,,čisté a jediné školní medicíny“ tedy postupují způsobem: neumím to, ty to umíš lépe, ale já se od tebe učit nebudu, raději tě zničím.
PS: manžel se právě vrátil z roční prohlídky kvůli řidičáku. Tak jsem se vytočila, že musím napsat dovětek. Další šarlatáni totiž sedí v ordinacích praktických lékařů! První věc, kterou udělali, že mu sestra ihned po vstupu do ordinace začala měřit tlak, zatímco se ho doktor vyptával. Tlak se má měřit v klidu, nemluvit u toho a člověk musí být alespoň pět minut v sedě, a vydýchaný. Naměřili mu 150/90 a už mu chtěli psát léky na zvýšený tlak. Když se ohradil, že sotva doběhl a měření nebylo provedeno korektně, změřili ho znovu a měl 137/90!!!!
Potom ho praktik poslal vedle k ušní, kde mu lékařka dělala audiotest v běžné ordinaci, kde z jedné strany hučela klimatizace, a z druhé strany trolejbusy a tramvaje z ulice. Manžel je opět musel upozornit, že správný test se provádí ve zvukotěsné komoře. Takhle si lékaři vyrábějí pacienty a uměle vytvářejí důvody pro nasazování dalších léků. Milí přátelé, nenechte sebou manipulovat a ozvěte se, pokud tyto běžné testy nejsou prováděny korektně.

Ing. Hana Bláhová Brno 9. 8. 2018

7 Comments on “Kdo je vlastně šarlatán

Rudolf Mikulenka
2018-09-12 at 21:22

Vážená pani inženýrko, jsem jedním z Vašich bývalých pacientů a proto o těch věcech také něco vím. Předně Vám musím poděkovat za léčbu mé nohy a léčbu manželky. Jako klient, už ne jako pacient naší zdravotní péče mám podobné zkušenosti o kterých se zmiňujete ve svém komentáři. Vše má však jeden společný podtext. Lékaři jsou placeni našim státem , našimi penězi, za naši účast v ordinaci, nikoliv za naše vyléčení. Tam je jedna z mnoha příčin současného chování lékařů. To, že neznají nejnovější poznatky alternativní medicíny je jistě neméně podstatné, ale většina doktorů to také nepotřebuje. Každý doktor potřebuje jen opakované návštěvy svého klienta, aby si udržel svůj životní standart. Dokazují to moje poznatky a zkušenosti z návštěv lékařů z doby kdy jsem byl odkázán jen na jejich šarlatánskou léčbu. Pani doktorka (odborná) mi jednou řekla, že jsem na tom tak špatně, že se musím alespoň jednou za týden „ukázat“ jak na tom jsem . Za tři měsíce mi sestra téže doktorky řekla, že na kontrolu chodím příliš často, a pojišťovna to nechce hradit., abych své návštěvy zredukoval. Asi za půl roku se mi zdravotní stav cosi zlepšil a dostal jsem další políček. Pani doktorka mi nepředepsala léky s dovětkem :“ Pane Mikulenka vždyť Vám už není dvacet, musíte sí zvyknout, že ve Vašem věku už nějaký ten neduh bude , a my to budeme jen kontrolovat, aby se to nezhoršovalo.“ Tak jsem chodil jen na kontroly, než mi došlo to, o čem se zmiňuji v předchozích řádcích. Úsměvná pro mne byla návštěva u mé obvodní lékařky, kdy si mne pozvala na preventivní prohlídku. Po vyšetření, EKG atd. se zahleděla do tučné složky moji zdravotní karty a s údivem říká:“ Jak tomu mám rozumět, vždyť Vy jste byl tak nemocný a Vám už nic není, jste zdravý, jak to děláte?“ Odpověděl jsem :“ Pani doktorko, mně neléčí naše zkorumpované zdravotnictví.“ Jak to myslím, ptá se doktorka. Představte si , že budete mít všechny pacienty zdravé, jako jsem já, co budete dělat? Samozřejmě rozhovor tímto neskončil a dobrali jsme se vcelku shodného závěru. A tak největšími korupčníky jsou ti co bojují proti korupci a sedí ve vládě. To jsou paradoksy !!!! Mějte se pěkně. Mkulenka

Odpovědět
Hana Čočková
2019-01-27 at 15:11

Na téma naše zdravotnictví bych mohla napsat román, ale pokusím se být stručná. Celý život jsem byla zdravá. Moje zdravotní potíže začaly tím, že mi spadla děloha. Bylo mi 53 roků a můj gynekolog Radim Burda mi navrhl operaci. Ve Šternberské nemocnici sestra, aniž by mě vyšetřil lékař, volala paní má 50 roků, takže jí všechno vezmeme. Z této nemocnice jsem odešla a neminulo mne to v Zábřehu na Moravě, kde mi primař Čamek vzal preventivně všechny ženské orgány. Tím mi vyvolal náhlý přechod. Proto jsem se obrátila ze svými obtížemi na gynekologa Burdu. Před operací jsem odmítala hormonální léčbu. Gynekolog by měl mít v mých zdravotních záznamech, že jsem prodělala operaci křečových žil kvůli zánětům. Později jsem si našla v archivu FN Olomouc jeho výměnný list, tudíž o mých zánětech žil měl vědět a hormonální léčbu mi nepředepisovat. Jak mi později bylo vysvětleno, měla jsem zdravé srdce a pokud to plíce utáhlo, vypadalo, že léčbu snáším dobře. R. Burda se choval pouze jako gynekolog. můj zdravotní stav ho nezajímal. Nikdy mi nezměřil tlak, který mi vyletěl během léčby hormony. Brala jsem hormony 8 a půl roku. Po pětiletém užívaní mě opuchla noha. Vrátila jsem se z hor, kde jsem lyžovala. Vyletěla mi teplota a noha moc bolela. Šla jsem v neděli večer na pohotovost do FN Olomouc, kde jsem uvedla, že beru HST. nikdo z lékařů mě neupozornil, že bych to brát neměla.Vrátili mne na obvod k PL Frankové. Ta mne léčila Venorutonem, přestože věděla, že beru hormony. Až jsem nemohla chodit a dýchat, poslala mě ke kardiologovi. Ten napsal, že jsem zdravá. Změnila jsem PL a znovu jsem si vyžádala vyšetření, tentokrát u jiného u kardiologa. Ten konečně něco poznal a poslal mne do nemocnice, kde mi zjistili oboustrannou embolii plic. Skončila jsem ve VFN UK v Praze na 2. Interní klinice v Praze na těžké operaci plic. Po této operaci jsem se měla časem uzdravit. Jenže mi tvrdili, že jsem stále vážně nemocná a zařadili mě do studie léku Adempas. Dále mi bylo řečeno, že do smrti budu brát léky na ředění krve- špatnou srážlivost krve mám v genech! Díky hormonům se mi moc zhoršily křečové žíly. Chodila jsem do Vojenské nemocnice v Olomouci, tam mi řekl lékař, že pokud budu brát Warfarin, žíly se mi budou stále horšit. Proto mi doporučil nechat si srážlivost krve vyšetřit. Při předání zprávy, lékař žasl, jak mám v mém věku všechno v pořádku. Do správy napsal antikoagulační terapie není nutná. Můj ošetřující lékař v Praze mi vyvracel, že moje zdravotní potíže s žáhou a se žaludkem mám od léku Adempas a od Warfarinu. Psal mi Helicid, který se nemá brát déle než jeden rok. Klidně mi sdělil, že dlouhodobé užívání má vliv na vznik Alzhaimerové nemoci. Do Prahy mne vozila z Olomouce sanitka. Proč? Jiní potřebnější ji nedostali. Protože mé potíže se s léčbou se stále horšili, po přečtení příbalového letáku jsem zjistila, co všechno mi to může způsobit. Před dvěma lety jsem napsala do Prahy, že už dále léčit nechci. I když mi lékař sliboval, že 10 let mě budou držet při životě díky jejich léčbě. Cítím se i bez jejich léčby mnohem lépe, je mi 70 roků. Druhý rok jezdím na sjezdových lyžích. Známí mi říkají, to by doktoři koukali, jak řádíte na sjezdovce. Opravdu šarlatáni mohou způsobit i smrt. Stěžovala jsem si na gynekologa a na můj dotaz, proč neřekne kontrolním orgánům pravdu mi odpověděl, že lékaři drží při sobě. Gynekolog T. Fait lže ženám, že hormony jim jen prospívají, je lékařem ve VFN UK v Praze. Nejsem jediná, kdo takhle dopadl, v Praze končí i 15-17leté dívky. V našem paneláku jsme 4 ženy postižené hormonální léčbou. Dvě od stejného gynekologa. Mně řekl, že nevěděl, že to takto působí. Druhé, že to nebylo prokázané. Hana Čočková

Odpovědět
Jan Novák
2019-05-28 at 11:50

Dobrý den, můžete prosím vysvětlit, proč jste smazala web medicelo?

Děkuji

JN

Odpovědět
admin
2019-06-12 at 21:12

Dobrý den
Paní Bláhová má nová web:https://www.hblahova.com
Šefan Paulenda

Odpovědět
jsem fanusek ing. Hany Blahove
2020-02-03 at 22:07

Dobry den .Chci podekovat ing. Blahove za to co ona dela pro nas a nase zdravi.Ja mela 3 drugy Borelky v mojem tele.Umirala vazne uz ne mogla chodit do prace.Moja praktycki doktorka mne rikla ze ja probrala antibiotika a uz ne muze mne pro kontrolu delat znovu laboratorne vysetreni na Borelku jeno po 2 rokach tohle zada pojistovna .Poslala ing.Blahove moji vysledky z laboratorie .Tak jak fronta k nej byla velka i ja mela pockat na diagnostyku par mesic.Ona mne nabizila svoji terapeutku z Brna jaka mne vylecila za pul roku.Lide musite vedet , kdy mate zavazne nemocy—tak musite tukat do tych dvere kde Vam venuji se ing.Blahova a ma to spravni leceni a super diagnostyku jaka za 1 hodinu ukaze co ve vasem organizmu se deje.Jsem cizinka omlouvam se za chiby.Je mi skoda kolik penize ja proplatila za mnoho let na zdravotni pojisteni a ne pouzivam doktorskou pece.a jeno alternativni medicinu pro svoje zdravi co i Vam radim.Z pozdravem Yevheniya Smetana.

Odpovědět
To si za ramecek nedate.
2020-09-13 at 14:12

Jiz jsem psal svou zkusenost s vylecenim zcovid19. vzdy byl clanek smazan. tak si myslim, ze nejde o leceni, ale o zisky farmaceutickych korporaci.

Odpovědět
Zoufalec
2020-09-13 at 15:04

Jak jsem napsal na nekolik sdelovacich prostredku, nebyl nikdy muj prispevek otisten. Od kvetna do cervna jsem psal napr. na ctk nebo ct1, Prima, Nova. A osobne s redaktorem Plzenskeho denniku jsem domluvi otisteni 30.4. Nic nebylo zverejneno. Ted vlstni pruzkum leebne metody za 4 mesie. Trikrat vyleceni z coronaviru. Potom mi prestala srdecni arytmie, chronicke rymi jsem se zbavil po nekolika letech. Nakon c se mi lepsi astma na zmensenou miru. Jestli tyto vysledky jsou arlatanske tak vam reji nalezeni leku na covi19 co nejdrive. Kdyz budete mit lek za pul roku tak t tuasi nebudu, nebot jem 76 let a jsem v nejohrozenejsi skupine.

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *